Artykuły

Awaria kanalizacji? Pomoże Pogotowie kanalizacyjne

Awaria kanalizacji? Pomoże Pogotowie kanalizacyjne

Pogotowie kanalizacyjne to zespół doświadczonych, wysoko kwalifikowanych techników, którzy świadczą niezbędne usługi kanalizacyjne, takie jak czyszczenie kanalizacji i monitoring kanalizacji, przepychanie rur oraz czyszczenie i udrażnianie drenaży. W przypadku awarii kanalizacji zdecydowanie warto zgłosić się do specjalistów.

Pełna obsługa Pogotowia kanalizacyjnego

Pogotowie kanalizacyjne prowadzi obsługę zarówno klientów indywidualnych, jak i dużych firm. Zajmuje się nie tylko czyszczeniem i przepychaniem rur, lecz także wykonuje ekspertyzę sprawdzającą stan techniczny rur oraz wydaje opinie na temat stanu technicznego instalacji wodno-kanalizacyjnych. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu pozwalającego na skuteczny monitoring kanalizacji można rozpoznać wadliwie lub źle wykonaną instalacją.

Awaria kanalizacji – co z tym zrobić?

Wadliwe wykonanie instalacji kanalizacyjnej może być przyczyną różnego rodzaju awarii kanalizacji. Powoduje też powolne odpływanie ścieków, nieprzyjemny zapach wydobywający się z syfonów oraz bulgotanie w rurach. Dlatego warto to jak najszybciej naprawić, wybierając numer Pogotowia kanalizacyjnego i korzystając z pomocy specjalistów, którzy oferują wysokiej jakości usługi kanalizacyjne:

  • czyszczenie kanalizacji
  • monitoring kanalizacji
  • przepychanie i udrażnianie rur
  • czyszczenie i udrażnianie drenaży
  • przepychanie toalety i zlewów
  • udrażnianie wanien, brodzików i umywalek
  • przepychanie kratek ściekowych, rur deszczowych i kanalizacyjnych
  • inspekcję kanalizacji kamerą do rur kanalizacyjnych

Udrażnianie kanalizacji – jak to wygląda?

Jak wiadomo, kanalizacja jest skupiskiem różnych nieczystości, takich jak tłuszcz, włosy, resztki jedzenia, które powodują powstawanie osadu po wewnętrznej stronie rur. Większość z nas jest przekonana, że woda deszczowa skutecznie oczyszcza kanalizację zewnętrzną, a do udrażniania kanalizacji wewnętrznych wystarczą specjalne środki chemiczne albo domowe specyfiki. Nic bardziej mylnego. Najlepszym rozwiązaniem będzie użycie profesjonalnego sprzętu. Pogotowie kanalizacyjne do udrażniania kanalizacji wykorzystuje szambowozy wyposażone w specjalną pompę asenizacyjną z dyszami czyszczącymi, która precyzyjnie i bezinwazyjnie czyści ściany kanalizacji. Metoda hydrodynamiczna może być stosowana zarówno do czyszczenia i udrażniania kanalizacji zewnętrznych, jak i wewnętrznych domowych urządzeń sanitarnych.

Inna metoda udrażniania rur w przypadku awarii kanalizacji

Jeszcze jedna skuteczna technika udrażniania rur to mechaniczne usuwanie zatorów z urządzeń sanitarnych, odpływów zlewów i kratek. Technika mechaniczna wymaga użycia przepychacza sprężynowego. Jest najczęściej wykorzystywana do udrażniania kanalizacji wewnętrznych, choć również sprawdza się w przypadku instalacji zewnętrznych oraz przyłączy do budynków, szczególnie w warunkach zimowych w temperaturze poniżej zera. Jeżeli potrzebujesz wykonać czyszczenie rur, usunąć awarię kanalizacji, albo wyczyścić i udrożnić drenaże lub wykonać monitoring kanalizacji, zadzwoń pod numer renomowanego Pogotowia kanalizacyjnego.

Similar Posts