Artykuły

Serwis Apple – czy warto korzystać z naprawy w autoryzowanym serwisie?

Serwis Apple - czy warto korzystać z naprawy w autoryzowanym serwisie?

Marka Apple z roku na rok coraz chętniej wybierana jest przez Polaków, jeśli chodzi o telefony. Jak wiadomo również w tych telefonach zdarzają się problemy z baterią, czy zbitą szybką. W końcu każdy użytkowany na co dzień telefon może przez przypadek wyślizgnąć się z ręki, na powierzchnię przez którą ulegnie uszkodzeniu. Dlaczego w takiej sytuacji warto odwiedzić autoryzowany serwis Apple? Przeczytasz w tym krótkim wpisie.

Wymiana baterii w iPhonie

Czasami może zdarzyć się sytuacja, że w telefonie konieczna będzie wymiana baterii na nową. Bardzo ważne jest, aby w takiej sytuacji odwiedzić serwis Apple. Wszystko za sprawą wykorzystywanych przez nich baterii, które są w pełni oryginalne. To bardzo ważne, gdyż włożenie tańszego odpowiednika baterii może skutkować uszkodzeniem podzespołów iPhone’a, przegrzaniem baterii czy uszkodzeniem całego telefonu. Co istotne, serwisanci Apple mają odpowiednie przeszkolenie, dzięki czemu wiedzą, że podczas napraw telefonów tej marki konieczne jest korzystanie z oryginalnych części i narzędzi. W zależności od lokalizacji, można wybrać serwis Apple Katowice, gdzie możliwa jest wymiana baterii. Nieoryginalna bateria może okazać się źle wyprodukowana, przez co nie pasuje do danego modelu iPhone’a, a także w skrajnych przypadkach może zagrażać bezpieczeństwu (więcej dowiesz się tutaj). 

Wymiana szybki w iPhonie

Kupując nowy telefon, wiele osób zabezpiecza szkiełko drugim szkłem ochronnym, którego zadaniem jest uchronić ekran przed stłuczeniem. Zdarza się jednak, że upadek jest tak silny, że na nic są wszelkie zabezpieczenia i konieczna jest wymiana szybki. Kiedy w naszym telefonie stłuczona zostanie szybka, należy pamiętać, że powinno się jak najszybciej zgłosić do serwisu Apple. Zbita szybka to nie tylko problem estetyczny, ale również możliwość rozlania wyświetlacza czy uszkodzenia panelu dotykowego, dlatego konieczne jest, aby telefon został dobrze sprawdzony przez osoby wykwalifikowane i przeszkolone w zakresie naprawy telefonów marki Apple (sprawdź tutaj). W takich miejscach w telefonach montowane są oryginalne części zamienne, dzięki temu nie ma to wpływu na gwarancję producenta. Zamienniki oferowane przez nieautoryzowanych serwisantów mogą spowodować pogorszenie jakości obrazu, ale także utratę wielu funkcji i danych. Wybierając serwisy Apple, możemy mieć pewność bezawaryjnego działania telefonu, zachowania wszystkich funkcji i parametrów oraz montażu jedynie oryginalnych części, które nie wpłyną negatywnie na gwarancję producenta. 

Similar Posts