Moda

Czym charakteryzuje się odzież plus size?

Czym charakteryzuje się odzież plus size?

Odzież plus size dedykowana jest dla osób o nieco krągłych kształtach. Przyjmuje się, że ubrania plus size zaczynają się od rozmiaru 48. W przeciwieństwie do oversizowych stylizacji, które mają ukryć niedoskonałości sylwetki, ubrania plus size uwydatniają jej atuty i pozwalają podkreślić zalety. Odpowiednio dobrana garderoba wysmukla figurę oraz eksponuje damskie atrybuty.

Jaki rozmiar to plus size?

W świecie mody utarło się przekonanie, że ubrania plus size zaczynają się od rozmiaru 48. Niemniej jednak granica, po której przekroczeniu zaczyna się rozmiar plus size, często jest przesuwana przez producentów odzieży. W wielu przypadkach o odzieży plus size mówi się już od rozmiaru 38, a mianem plus size określa się każdy rozmiar większy od rozmiaru zero, czyli 32. Wraz ze zmianą w sposobie myślenia o kobiecym ciele oraz ekspansji modelek o krągłych kształtach, które coraz częściej widoczne są na wybiegach i okładach modowych czasopism, zmieniło się tez podejście producentów odzieży ubrań dla kobiet. Ciuchy plus size, na przykład oferowane przez markę Bien Fashion, to nie tylko workowate ubrania zakrywające puszyste kształty. Coraz częściej są to fasony, które podkreślają zalety sylwetki, delikatnie maskują niedoskonałości i uwydatniają kobiece krągłości. Po ubrania plus size sięgają także kobiety noszące rozmiary 36 czy też 38, które szukają luźnych i swobodnych ubrań.

Jak się ubierać plus size?

Odpowiednio dobrany ubiór pozwoli każdej kobiecie czuć się dobrze, niezależnie od rozmiaru. Najlepiej trzymać się kilku prostych zasad, tak aby stylizacje nie powodowały dyskomfortu oraz nie uwydatniały mankamentów sylwetki. Przede wszystkim odzież plus size powinna być lekko luźna. Ubrania dokładnie przylegające do ciała niepotrzebnie uwydatniają krągłości. Z kolei zbyty luźne ciuchy optycznie dodają zbędnych kilogramów. Zatem ciuchy plus size to ciuchy o fasonie, który optycznie wyszczupla oraz podkreśla zalety kobiecych kształtów.

Przykładowo, chcąc optycznie wyszczuplić sylwetkę, warto sięgnąć po sukienki w pionowe pasy z dekoltem w serek. Z kolei kopertowe sukienki wiązane wysmuklają ramiona i biust podkreślając krągłości na biodrach. Zwiewne spódnice, na przykład tiulowe spódnice maxi lub kopertowe spódnice boho, nadadzą sylwetce lekkości i subtelności. Z myślą o krągłych kształtach powstały spódnice ołówkowe, które idealnie podkreślają damską sylwetkę. Taka spódnica powinna sięgać przynajmniej do kolan, najlepiej włożyć do niej buty o wyższym obcasie, co optycznie wysmukli figurę.

Similar Posts