Technologia

Namierzanie auta – jak zlokalizować samochód?

Namierzanie auta - jak zlokalizować samochód?

Do niedawna niemal jedyną ochroną w przypadku kradzieży auta był autoalarm. O jego wadach napisać można wiele, przede wszystkim jednak: auta wydawały dźwięki w nieoczekiwanych okolicznościach, do czego ich właściciele przywykli i czasem nie reagowali, kiedy naprawdę było trzeba. A później? Szukaj wiatru w polu. Obecnie mamy o wiele lepsze możliwości w tym zakresie i warto z nich korzystać. Oprócz tak awaryjnych sytuacji przydają się one także w życiu codziennym.

Śledzenie auta

Taki lokalizator przyda Ci się szczególnie, jeżeli prowadzisz firmę i zatrudniasz w niej pracowników jeżdżących służbowymi pojazdami. Aby ukrócić potencjalne załatwianie spraw prywatnych w godzinach pracy wystarczy zamontować profesjonalny lokalizator GPS, który obecnie wcale nie jest wielkim wydatkiem. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi oraz subskrypcji programu do globalnego śledzenia trasy auta możesz stale monitorować jego lokalizację. Ponadto – wiele firm oferuje lokalizatory z abonamentem w cenie, pozwalające na przykład na śledzenie trasy auta na terenie Polski. Lokalizatory GPS, służące niegdyś raczej do namierzania osób poszukiwanych, obecnie trafiły „pod strzechy” i właściwie każdy może posługiwać się nimi w licznych sytuacjach życia codziennego. Co ważne, osoba prowadząca pojazd wcale nie musi być świadoma obecności lokalizatora na jego pokładzie. Dyskretne urządzenie do śledzenia nielojalnego wspólnika lub małżonka? Cóż, lokalizatory takie bywają używane również do takich celów. 

Czego potrzebujesz?

Do montażu i obsługi urządzeń lokalizujących samochody wystarczy sam lokalizator oraz smartfon z dostępem do internetu i odpowiednia aplikacja. Wystarczy mobilny nadajnik umieścić w samochodzie i połączyć go z urządzeniem za pośrednictwem internetu. Tymczasem tak zwany lokalizator auta ma także inne praktyczne funkcje. 

Nie tylko lokalizator

Na https://www.enexus.pl/ można znaleźć liczne modele lokalizatorów pozwalających również na planowanie tras przejazdów oraz chociażby kontrolę poziomu zużycia paliwa. Ponadto dzięki takim urządzeniom szef może między innymi monitorować nie tylko trasę, ale także sposób i przebieg prowadzenia powierzonego pracownikowi samochodu! Urządzenie typu lokalizator samochodowy, wyposażone oczywiście w klasyczny GPS, pozwala również na monitorowanie i tworzenie raportów z wielu aspektów działania samego pojazdu. Dzięki kontroli poszczególnych parametrów samochodów można usprawnić swój biznes, zapobiegając zawczasu w warsztacie niemiłym niespodziankom w trasie. 

Lokalizowanie pojazdów jest zatem jedynie jedną z wielu pożytecznych funkcji takiego urządzenia. Dzięki niemu można także zoptymalizować czas i koszty podróży oraz niektórych napraw. Pomaga on także wydajnym zużywaniu płynów oraz części eksploatacyjnych w aucie. Raz zainstalowany w samochodzie lokalizator może działać bez potrzeby ponownego ładowania nawet kilka tygodni! Taki lokalizator może korzystać również ze stałego zasilania w samochodzie. 

Co jeszcze zyskasz

Posiadając dobry lokalizator GPS do auta otrzymujesz nie tylko raporty z trasy na bieżąco, ale również zachowujesz wiele danych na przykład przez kolejny miesiąc. Gotowe lokalizatory wysokiej jakości sprzedawane są jako już w pełni skonfigurowane, dlatego jeżeli posiadasz system Android lub iOS na swoim telefonie – po prostu instalujesz aplikację i dodajesz do niej kolejne urządzenie. Śledzić oraz monitorować pojazd możesz za pomocą kilku kanałów, na przykład: GSM, GPS, AGPS czy LBS, a z samej aplikacji otrzymujesz powiadomienia na bieżąco. Sama aplikacja jak i urządzenie są intuicyjne w obsłudze i z pewnością nie wymagają specjalistycznej wiedzy z zakresu inżynierii i nowoczesnych technologii. Najwyższej jakości urządzenia z dziedziny lokalizatorów pozwalają naturalnie na namierzanie auta na bieżąco, a w dodatku posiadają opcję zwaną „alarmem kradzieżowym”, która poprzez aplikację przekazuje informację o niekontrolowanych inaczej próbach uruchomienia auta lub przemieszczania się nim przez osoby do tego niepowołane. Co więcej – wiele mobilnych lokalizatorów, umieszczanych w aucie dyskretnie, przypomina nierzadko swoim wyglądem inne drobne sprzęty codziennego użytku, na przykład te typu powerbank, przez co nie wzbudzają przesadnego zainteresowania prowadzącego auto. Jeżeli to samochód służbowy, prowadzony naprzemiennie przez różne osoby – pozostawiony przez innego kierowcę drobiazg rzadko wzbudza jakiekolwiek podejrzenia kolegów z pracy. 

Oprócz typowo samochodowych lokalizatorów do namierzania auta dostępne są również niewielkie lokalizatory, za pomocą których można śledzić lokalizację drobnych sprzętów, jak chociażby klucze czy laptop, albo użyć ich nawet do lokalizowania własnych dzieci. Lokalizator tego typu bardzo łatwo przyczepić na przykład do breloka od kluczy albo do dziecięcego plecaka lub w innym miejscu. Wybierz najbardziej funkcjonalny i praktyczny dla siebie model lokalizatora i ułatw sobie dzięki niemu codzienne funkcjonowanie!

Similar Posts