Artykuły

Kredyt online — jak założyć i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kredyt online — jak założyć i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kredyt online to kredyt, który otrzymasz bez wychodzenia z domu — wygodnie, komfortowo, a przede wszystkim — bezpiecznie. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Sprawdźmy.

Pandemia COVID-19 zatrzymała Polaków w domach — ograniczyła życie towarzyskie, wyeliminowała ogrom popularnych aktywności i przeniosła pracę z biura w tryby home office. Choć dynamika zachorowań powoli maleje, trudno powiedzieć, co wydarzy się za tydzień, miesiąc czy kwartał.

 

Warto dmuchać na zimne

Mimo optymistycznych danych dotyczących liczby zachorowań warto dmuchać na zimne, unikając dużych skupisk ludzkich i rezygnując ze zbędnych aktywności. Chcesz ochronić zdrowie swoje i swoich najbliższych? Sięgaj po produkty i usługi dostępne przez telefon lub internet, np. kredyt gotówkowy online.

 

Czym jest kredyt gotówkowy online?

Kredyt gotówkowy online to tradycyjny kredyt gotówkowy, który otrzymasz bez wychodzenia z domu — wygodnie, komfortowo, a przede wszystkim — bezpiecznie. Pozyskane z niego środki możesz przeznaczyć na dowolny cel konsumpcyjny: remont mieszkania lub domu, bieżące wydatki, zakup dobrej jakości sprzętu grającego czy wakacje w tropikach.

 

Kto może dostać kredyt online?

W zależności od banku wymagania stawiane wnioskującym mogą kształtować się w odmienny sposób. Jako niepisaną zasadę można przyjąć jednak, że kredyt online to produkt dostępny dla osób:

  • pełnoletnich,
  • posiadających pełną zdolność do czynności prawych, dowód osobisty i numer PESEL,
  • posiadających wymaganą przez bank zdolność kredytową, czyli zdolność do spłaty zaciągniętego zobowiązania wraz z odsetkami w terminach wskazanych w harmonogramie.

 

Kredyt online — jak wybrać, aby… nie żałować?

Ogrom dostępnych na rynku ofert kredytów online może przyprawić o istny zawrót głowy. Zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie sięgałeś po zewnętrzne źródło finansowania, nie znasz branżowych bankowych określeń i zwyczajnie nie wiesz… od czego zacząć.

Aby Twój wybór okazał się strzałem w dziesiątkę, przed podjęciem decyzji koniecznie porównaj oferty różnych banków, zwracając uwagę na kilka parametrów. Jakich?

 1. Dostępne kwoty

Ten parametr jest szczególnie ważny, jeśli pieniędzmi z kredytu chcesz sfinansować kosztowny zakup. Zanim wybierzesz ten jedyny, oszacuj swoje potrzeby. Następnie zweryfikuj, który kredytodawca będzie w stanie im sprostać.

 2. Możliwość dopełnienia wszystkich formalności online

Jak pokazuje praktyka, banki interpretują pojęcie „kredyt online” na różne sposoby.

W wielu z nich oznacza ono jedynie możliwość złożenia wniosku kredytowego przez internet. W takiej konstrukcji wszystkich pozostałych formalności wraz z podpisaniem umowy będziesz musiał dopełnić w oddziale. Jeśli zależy Ci na tym, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim, skorzystaj z usług banku, który pozwala wykonać wszystkie niezbędne ruchy bez wychodzenia z domu. W takich okolicznościach dokumenty kredytowe może dostarczyć kurier. Alternatywną formą zawarcia umowy jest z reguły zalogowanie do aplikacji (lub systemu bankowości internetowej), akceptacja warunki umowy oraz wykonanie przelewu zwrotnego potwierdzającego tożsamość.

 3. Koszty

Jeśli wyselekcjonowałeś banki, które pożyczą potrzebną Ci kwotę i pozwolą dopełnić wszystkich formalności online, sprawdź koszty okołokredytowe w każdym z nich. Pamiętaj jednak, że to nie wartość oprocentowania powinna być ich wyznacznikiem. To, ile w praktyce zapłacisz za każdą pożyczoną złotówkę, precyzyjnie zobrazuje RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Im niższa, tym tańszy kredyt.

 4. Gwarancja stałego oprocentowania

Zależy Ci na tym, aby przez cały okres kredytowania rata kredytu online pozostała niezmienna? Sięgnij po kredyt online z gwarancją stałego oprocentowania.

 5. Dodatkowe udogodnienia

Kolejnym wyznacznikiem atrakcyjności kredytu są dodatkowe udogodnienia dla kredytobiorców. Czy wiesz, że sięgając po kredyt bez wychodzenia z domu oferowany przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów, możesz skorzystać z atrakcyjnej oferty indywidualnego ubezpieczenia na życie, a dodatkowo w ramach Pakietu „Pomoc na zawołanie” także z codziennego szybkiego oraz profesjonalnego wsparcia medycznego i technicznego? To jednak nie wszystko. Do Twojej dyspozycji będzie także Pakiet Usług Bankowych z bezpłatnym dostępem do dokumentacji kredytowej, przypomnieniami SMS-em i możliwością wydruku (raz na 12 miesięcy) Raportu BIK Pass Plus.

Similar Posts