Artykuły Zdrowie i Uroda

Leczenie uzależnień

Leczenie uzależnień

Alkoholizm jest bardzo niebezpieczną chorobą, która niejednego nieuważnego człowieka zaprowadziła do grobu. Według statystyk około dwanaście procent dorosłych polaków nadmiernie spożywa alkohol. Skutki tej przewlekłej choroby dają się we znaki wśród naszego społeczeństwa, często słyszy się o wypadkach samochodowych, spowodowanych przez pijanych kierowców oraz innych nieprzyjemnych incydentach. Należy pamiętać, że leczenie jest ważne! Dzięki niemu można uratować nie tylko życie osoby uzależnionej, ale również innych ludzi otoczeniu!

Detoks alkoholowy

  Dobrze będzie wpierw uświadomić, czym tak w ogóle jest detoks alkoholowy. Otóż jest to (jak sama nazwa wskazuje) detoksykacja organizmu, czyli innymi słowy – zabieg polegający na oczyszczeniu organizmu z toksyn (w tym przypadku alkoholu). Detoksykacja obejmuje również regenerację organizmu: uzupełnienie płynów, mikroelementów, witamin i elektrolitów. Detoks jest potrzebny przy następujących objawach zespołu abstynencyjnego takich jak:

– biegunki,

– rozdrażnienie,

– drżenie rąk,

– niepokój,

– bóle mięśni.

  Specjalistyczne leczenie pozwala na wyeliminowanie nieprzyjemnych objawów oraz przerwanie ciągu alkoholowego.

Czy detoks alkoholowy jest bezpieczny?

Tak. Zabieg jest poprzedzany specjalnymi badaniami oraz wywiadem lekarskim, które umożliwiają dobór wsparcia farmakologicznego i leków detoksykacyjnych.

Więcej szczegółowych informacji wraz z ofertą znajdziesz tutaj —> http://medjol.pl/detoks/alkoholowy 

Wszywka

  Wszywka jest lekiem odpowiadającym za zablokowanie enzymu, który pozwala na metabolizm alkoholu w wątrobie. Dzięki temu organizm alkoholika gromadzi metabolity, które powodują uczucie nadzwyczaj silnego „kaca”. Ma to doprowadzić osobę uzależnioną do niechęci ponownego zażycia tej używki. Przyjmowanie leku musi byś ściśle kontrolowane przez lekarza w celu uniknięcia nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Na czym polega zabieg?

  Krótko mówiąc zabieg ten polega na wszczepieniu wszywki pod skórę pacjenta. Zazwyczaj jest to górna część pośladka, ale leczony może wskazać również inne miejsce, w które ma zostać wszyta tabletka. Zwykle cała operacja przebiega pod czujnym okiem chirurga, oczywiście wraz ze wszystkimi ważnymi środkami znieczulającymi. Po wykonaniu wcięcia w skórze i wypreparowaniu kanału z disulfiramem aplikowana jest tabletka.

Wszywka nie jest dla wszystkich

   Należy pamiętać, że istnieją pewne przeciwwskazania dla grupy osób, które:

– cierpią na niewydolność serca, zawał serca, niewydolność obwodową krążenia,

– mają chorobę niedokrwienną serca, nadciśnienie tętnicze, zapalenie nerwu wzrokowego, zapalenie wielonerwowe oraz zapalenie zarostowe tętnic,

– nie tolerują Disulfiramu,

– miewały próby samobójcze lub mają zaburzenia psychiczne.

Więcej ważnych informacji znajduje się tutaj —> https://medjol.pl/wszywki

 Ośrodek leczenia uzależnień

  Leczenie alkoholizmu jest wciąż bardzo ważne i nie można go w żaden sposób ignorować. Osoby uzależnione potrzebują wsparcia oraz odpowiedniej terapii, którą znaleźć mogą w ośrodkach leczenia uzależnień. Jednym z takich ośrodków o dobrej jakości i skuteczności jest OŚRODEK LECZENIA UZALEŻNIEŃ CENTRUM MEDYCZNE MEDJOL, w którym z odpowiednią pomocą i motywacją można pozbyć się swoich uzależnień.

Link do strony internetowej ośrodka —> https://medjol.pl/

Similar Posts