Finanse

Zadbaj o swoje finanse i korzystaj z bankowości internetowej

Zadbaj o swoje finanse i korzystaj z bankowości internetowej

Chociaż bankowość internetowa jest już coraz powszechniejsza, nie każdy z niej korzysta w pełnym wymiarze. Tymczasem warto się do niej przekonać, ponieważ pozwala przejąć pełną kontrolę nad własnymi finansami – niezależnie od tego gdzie jesteś i co robisz. Sprawdź, jak wykorzystać potencjał drzemiący w bankowości internetowej.

Bankowość internetowa to opcja, która niesie za sobą wiele korzyści. Pozwala zadbać o finanse na wiele sposobów: począwszy od wydajniejszego planowania wydatków, a skończywszy na korzystaniu z produktów finansowych.

Finanse pod pełną kontrolą

Masz wrażenie, że pieniądze uciekają ci przez palce? Dzięki możliwościom bankowości internetowej, w pełni zapanujesz nad wszystkimi wydatkami. Wystarczy, że przejrzysz historię rachunku i sprawdzisz, na co wydajesz pieniądze. Tym sposobem szybko wyeliminujesz zbędne koszty, a zaoszczędzone pieniądze będzie można ulokować na oddzielnym oprocentowanym rachunku.

Planowanie wydatków łatwiejsze niż kiedykolwiek

Ile razy zdarzyło ci się zapomnieć o terminie płatności rachunków za media? Jak często zapominasz o upływie okresu bezodsetkowego na karcie kredytowej? Nowoczesna bankowość internetowa pozwala na jeszcze efektywniejsze planowanie wydatków – a to wszystko z dowolnego miejsca i urządzenia.

Wygodne bankowanie bez wychodzenia z domu

Korzystając z bankowości internetowej, możesz dokonywać wiele transakcji – a to wszystko bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy smartfon lub komputer, aby móc robić zakupy w e-sklepach, doładować telefon itp. Gdziekolwiek jesteś i cokolwiek robisz – bankowość internetowa wcale cię nie ogranicza.

Dostęp do produktów bankowych

Chcesz założyć konto oszczędnościowe? Zależy ci na uruchomieniu linii kredytowej? Potrzebujesz dodatkowej gotówki lub chcesz ulokować środki, by pracowały na zysk? Z poziomu bankowości internetowej możesz skorzystać z produktów finansowych – bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy tylko złożyć odpowiednią dyspozycję.

Bankowość internetowa – czy to bezpieczne?

Wiele osób dość sceptycznie podchodzi do bankowości internetowej – obawiają się o bezpieczeństwo swoich pieniędzy. Warto jednak mieć świadomość, że trzymanie środków na rachunku jest dużo bezpieczniejsze niż przechowywanie gotówki w domu.

Pieniądze zgromadzone na koncie bankowym są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny – także wtedy, gdy bank ogłosi upadłość. Dzięki temu nie musisz się obawiać, że stracisz wszystkie środki – także te ulokowane na rachunku oszczędnościowym.

Kwestia bezpieczeństwa to również stosowane zabezpieczenia. Obecnie w zapomnienie odeszły już jednorazowe hasła zapisane na kartce czy wysyłane poprzez wiadomość SMS. Teraz dokonywana jest mobilna autoryzacja za pośrednictwem smartfona.

Daj się przekonać do bankowości internetowej – to już nie przyszłość, to teraźniejszość, która otwiera przed tobą szerokie możliwości. Wybierz odpowiedni bank i przekonaj się osobiście. 

Similar Posts