Finanse

Jak oszczędzać jeszcze skuteczniej z kontem oszczędnościowym? Sprawdzone rady ekspertów

Jak oszczędzać jeszcze skuteczniej z kontem oszczędnościowym? Sprawdzone rady ekspertów

Konto oszczędnościowe to jeden ze sposobów na zgromadzenie dodatkowych środków pieniężnych. Cieszy się ono dużą popularnością w Polsce. Jak działa konto oszczędnościowe? W jego ramach na koniec każdego okresu rozliczeniowego zyskujemy odsetki. Chociaż obecnie stopy procentowe, które mają wpływ na oprocentowanie naszych środków na rachunku, są niskie, istnieje szereg sposobów na to, by korzystając z takiego konta, oszczędzić więcej niż inni klienci banku. Dzięki temu zbliżymy się zyskami do instrumentów finansowych obarczonych pewną dozą ryzyka inwestowania.

Plan oszczędzania = podstawa szybkich zysków

Chcąc szybko zyskać dodatkowe środki przy użyciu rachunku oszczędnościowego, możemy opracować plan oszczędzania. Najlepszym rozwiązaniem będzie przelewanie na taki rachunek stałej kwoty pieniędzy każdego miesiąca. Możemy w tym celu ustalić stały przelew, który będzie realizowany automatycznie w określonym dniu. W ten sposób nie tylko nie zapomnimy o transferze środków na ekonto oszczędnościowe, ale również nauczymy się rozsądnie gospodarować comiesięcznymi dochodami tak, by nie przekroczyć określonej bariery wydatków.

Im więcej środków na koncie oszczędnościowym – tym wyższe oprocentowanie i zyski

Rachunek oszczędnościowy pozwala na zyskanie zauważalnych dla nas oszczędności, gdy zgromadzimy na nim większe kwoty pieniędzy. W jego przypadku zatem oprocentowanie jest zależne od bieżącego salda. Poszczególne banki w różny sposób podchodzą zarówno do kwoty, od której rośnie oprocentowanie, jak i do stawki odsetek. Jeśli chcemy skutecznie oszczędzać pieniądze na takim rachunku, powinniśmy na nim umieścić wszystkie środki, z których nie korzystamy do pokrywania bieżących wydatków. Wtedy zyskamy więcej. Oszczędzanie za pomocą rachunku oszczędnościowego jest bezpieczne, a ponadto, jeśli zaistnieje taka potrzeba, w każdej chwili możemy przelać z niego środki na swój podstawowy rachunek, z którego korzystamy na co dzień do przelewów, płatności kartą płatniczą i wypłat z bankomatów. W wielu przypadkach nawet gdy wykonamy kilka takich przelewów w ciągu miesiąca, nie zostanie od nas pobrana opłata. Wystarczy, że dokładnie zapoznamy się z regulaminem prowadzenia rachunku oszczędnościowego w danym banku i wybierzemy przez to ofertę dopasowaną do naszych potrzeb.

Zakładanie rachunku oszczędnościowego w okresie promocyjnym

Banki bardzo często dla nowych klientów oferują oprocentowanie promocyjne, dzięki któremu na rachunku oszczędnościowym zyskamy nawet kilka razy większe odsetki niż stali klienci. Takie promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego dostępne jest do określonej kwoty, na ściśle określony czas (np. do 10.000 złotych, na 3 miesiące od założenia). To dlatego przed wyborem konkretnej oferty powinniśmy przeanalizować rankingi rachunków oszczędnościowych online. Dzięki temu wybierzemy ten, który pozwoli na zwielokrotnienie naszych zysków już na samym początku oszczędzania. Nie będziemy musieli przez to czekać wiele miesięcy na to, aż uzbieramy kwotę odsetek, która pozwoli nam pokryć wydatki na zakup wymarzonego sprzętu AGD czy też na wakacyjny wyjazd.

Idealne konto oszczędnościowe – na co zwrócić uwagę?

Wybór banku, w którym założymy rachunek oszczędnościowy, ma niebagatelne znaczenie, jeśli chodzi o wysokość oszczędności. Tym, na co powinniśmy zwrócić uwagę przed wyborem takiego konta, oprócz oprocentowania, są także opłaty, uregulowania w kwestii wypłat oraz łatwość założenia konta. W tych kwestiach wyróżnia się konto oszczędnościowe Santander Consumer Banku. Takie konto możemy założyć w prosty i wygodny sposób online, co pozwala na oszczędność czasu. Składając wniosek o rachunek oszczędnościowy, swoją tożsamość zweryfikujemy za pomocą zwrotnego przelewu w wysokości 1 złotego. Taki transfer środków musimy wykonać z własnego konta w innym banku, w którym wcześniej nie zakładaliśmy rachunku internetowo, a dane z przekazu (imię, nazwisko oraz adres) muszą być zgodne z tymi, które znajdują się we wniosku o rachunek. Do rozpoczęcia oszczędzania na koncie oszczędnościowym oferowanym przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów nie jest potrzebna minimalna wpłata. Nie będziemy ponosić także opłat za prowadzenie takiego konta. Dodając do tego wpłaty i wypłaty w dowolnym momencie, bez utraty odsetek, oraz dowolną ilość przelewów w miesiącu, bez dodatkowych opłat, otrzymujemy produkt, który pozwoli na szybkie zyskanie dodatkowych środków na długo planowane wydatki.

Similar Posts