Moda

Jak dopasować kolczyki do kształtu twarzy?

Jak dopasować kolczyki do kształtu twarzy?

Istnieje kilka podstawowych rodzajów twarzy. Każdy z nich ma swoje charakterystyczne cechy, które dla jednych mogą być atutem, a dla innych kompleksem. Warto wiedzieć, jak uwydatniać mocne strony swojego typu twarzy i tuszować te nielubiane np. za pomocą odpowiedniej fryzury. Biżuteria, którą nosimy, także może optycznie zmienić kształt buzi. Dlatego wybierając kolczyki, warto zastanowić się, czy dany model będzie wydobywał tylko to, co najlepsze.

Twarz okrągła

Okrągła twarz jest szeroka, charakteryzuje się okrągłymi policzkami, wąskim czołem i delikatnie zaokrąglonym, małym podbródkiem. Chociaż wiele posiadaczek takiego kształtu twarzy nie jest zadowolona z tego faktu, ma to też pewne plus. Zaokrąglona buzia sprawia, że wygląda się kilka lat młodziej. Aby optycznie wysmuklić taką twarz, należy ubierać wiszące kolczyki, np. zakończone wyrazistymi, ostrymi elementami np. trójkątami lub kwadratami. Wąskie kolczyki sprawią, że twarz będzie wyglądała na bardziej rozciągniętą. Posiadaczki buzi o okrągłych rysach powinny unikać kulistych kształtów. Kolczyki koła niech zostaną w szufladzie, podobnie jak drobne, wkładane kolczyki o zaokrąglonych krawędziach.

Twarz w kształcie kwadratu

Kwadratowa twarz, podobnie jak okrągła, jest dosyć szeroka. Linia włosów jest zazwyczaj prosta i tworzą się kąty, a czoło położone jest nisko i szerokie. Policzki, czoło i podbródek leżą w jednej linii. Żuchwa jest szeroka i zakończona wyraźnymi krawędziami. Idealne biżuteria przeznaczona dla kobiet o tym typie twarzy, jest przeciwieństwem akcesoriów do twarzy okrągłej. Kolczyki, które warto nosić, aby zaokrąglić kwadratową buzię, to wszelkiego rodzaju owalne i okrągłe kształty. Małe, wkładane kolczyki i popularne koła będą pasowały idealnie. Innymi kształtami, które złagodzą kwadratowe rysy, są wiszące kolczyki łezki i elipsy.

Twarz o kształcie trójkąta

Posiadaczki twarzy w kształcie trójkąta mają bardzo wąski i spiczasty podbródek, szerokie i wypukłe czoło oraz wąskie, uwydatnione policzki. Linia włosów jest często w kształcie serca i tworzą się na niej zakola. Specjalistka z salonu Fugart radzi:

„Trójkątna twarz jest długa i pociągła, dlatego warto unikać wiszących i smukłych kolczyków. Zamiast nich, lepiej sprawdzi się biżuteria, która rozszerza się na dole. Mogą to być szerokie lub  lekko zaokrąglone kształty. Kobiety o trójkątnej twarzy najlepiej wyglądają w bogato zdobionych kolczykach tzw. żyrandolach. Dzięki temu dół twarzy, który jest spiczasty i ma ostre krawędzie, będzie wydawał się pełniejszy. Lepiej zrezygnować z trójkątnych i drobnych, wkładanych kolczyków”. 

Owalna twarz

Twarz w kształcie owalu jest najbardziej pożądana, ponieważ jest proporcjonalna. Nie jest zbyt okrągła, ale jednocześnie nie ma ostrych krawędzi. Charakteryzuje się wąskim czołem i delikatnie wysuniętym podbródkiem. Najszerszym i uwydatnionym punktem owalnej twarzy są policzki. Linia włosów i podbródek są zaokrąglone. Ze względu na regularne rysy, kobiety o owalnej twarzy wyglądają dobrze praktycznie we wszystkich kolczykach. Jedyne, na co należy uważać, to zbyt długi owal — wtedy lepiej unikać wąskich i smukłych, wiszących kolczyków. Koła, bogato zdobione szerokie kolczyki lub te drobne wkładane do uszu nie będą optycznie negatywnie wpływać na wygląd, wręcz przeciwnie mogą podkreślić urodę kobiety.

Similar Posts