Zdrowie i Uroda

Dlaczego warto stosować elektryczną szczoteczkę do zębów?

Dlaczego warto stosować elektryczną szczoteczkę do zębów?

Piękny i zdrowy uśmiech to najpiękniejsza wizytówka, jaką możemy sobie wystawić. Pochwalimy się nią wtedy, gdy będziemy pamiętać o właściwej higienie jamy ustnej. Dla skutecznego czyszczenia zębów i usuwania osadu oraz płytki nazębnej kluczowy jest wybór odpowiedniej szczoteczki do zębów. W czasach nowoczesnych technologii i tu możemy liczyć na udogodnienia i innowacyjność. Na rynku dostępne są szczoteczki elektryczne, które – jak wskazują badania – wykazują większą efektywność czyszczenia zębów od szczoteczek manualnych.

Szczoteczki elektryczne to nie jeden typ produktu, ale zróżnicowany asortyment. Warto więc dowiedzieć się o nich czegoś więcej, by jak najlepiej dopasować wybór do własnych potrzeb i oczekiwań.

Szczoteczki elektryczne – największe zalety

Jak wskazują konsumenci, szczoteczki elektryczne są wygodniejsze w użytkowaniu od manualnych. Dzięki zastosowanym w nich rozwiązaniom wykonują znacznie więcej ruchów czyszczących, co pozwala na skuteczniejsze usuwanie płytki nazębnej oraz osadu i przebarwień. Dużym atutem są też różne tryby pracy, które pozwalają na efektywne czyszczenie zębów, masowanie dziąseł, mycie zębów wrażliwych itd.

Pomimo kilku programów szczoteczki elektryczne nie są trudne w obsłudze. Z łatwością poradzą sobie z nimi zarówno dorośli, jak i dzieci. W przypadku pociech należy zwrócić uwagę na informację od producenta na temat wieku, od jakiego dopuszcza się stosowanie szczoteczki. Co istotne, niektóre szczoteczki mają wbudowane timery oraz czujniki nacisku, które informują o zbyt mocnym dociskaniu do zębów. Takie funkcje pomagają w efektywnym i bezpiecznym czyszczeniu przez najmłodszych użytkowników. Warto wspomnieć też o takich cechach jak wymienne końcówki, dzięki czemu szczoteczka może służyć przez wiele lat.

Rodzaje szczoteczek elektrycznych

Pierwsze szczoteczki elektryczne pojawiły się na rynku już w 1939 roku. Cechowały się szybkimi ruchami obrotowymi, co gwarantowało znacznie większą skuteczność czyszczenia, niż w przypadku szczoteczek manualnych. Szybko więc zaczęły zyskiwać uznanie konsumentów.

Obecne współcześnie na rynku szczoteczki elektryczne różnię się przede wszystkim zastosowaną technologią oraz rodzajem wykonywanych ruchów. Wyróżniamy wśród nich między innymi szczoteczki rotacyjne, czyli takie, które wykonują ruch obrotowy, a także szczoteczki rotacyjno-pulsacyjne. Poza nimi dostępne są też szczoteczki soniczne oraz szczoteczki ultradźwiękowe. Te pierwsze wyróżniają się między innymi innym ruchem. W tym przypadku nie porusza się główka szczoteczki, a jedynie samo włosie (ruch wymiatający). Ponadto szczoteczka emituje fale dźwiękowe, co w połączeniu z ruchem wymiatającym daje dużą skuteczność szczotkowania. Szczoteczki elektryczne ultradźwiękowe stanowią rozwinięcie technologii szczoteczek sonicznych. Gwarantują zaawansowane czyszczenie zębów. Potrafią skutecznie rozbijać łańcuchy bakteryjne nawet z odległości kilku mm. Przy dostępnych współcześnie technologiach dbanie o higienę jamy ustnej jest znacznie prostsze, a czyszczenie zębów efektywniejsze niż w przeszłości.

Similar Posts