Artykuły Finanse

Czy można wziąć kredyt bez zaświadczeń o dochodach?

Czy można wziąć kredyt bez zaświadczeń o dochodach?

Potrzebujesz dodatkowego zastrzyku gotówki, bo zaskoczył Cię nieprzewidziany wydatek? Możesz skorzystać ze wsparcia finansowego oferowanego przez banki. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretną ofertę sprawdź, czy masz szansę na uzyskanie pieniędzy bez zaświadczenia o dochodach.

Polacy chętnie zaciągają kredyty bankowe, ponieważ jest to dla nich szansa na realizację własnych planów. Dużą popularnością cieszą się nie tylko kredyty hipoteczne, ale również konsumpcyjne – w tym kredyty gotówkowe. Zanim jednak bank zdecyduje się pożyczyć pieniądze, musi sprawdzić nie tylko zdolność, ale i wiarygodność kredytową. Dlatego często zachodzi konieczność dopełnienia wielu formalności.

Kredyt bez zaświadczeń o dochodach – to możliwe

Aby otrzymać kredyt bankowy, kredytobiorca powinien spełnić wiele warunków. Wśród formalności koniecznych do dopełnienia wymienić można między innymi:

  • odpowiednio wysokie dochody,
  • dobrą historię kredytową.

O ile historię kredytową bank może zweryfikować w bazach, takich jak Biuro Informacji Kredytowej czy Biurach Informacji Gospodarczej, o tyle o wysokości dochodów może dowiedzieć się jedynie na podstawie zaświadczeń o wynagrodzeniu.

W przypadku kredytów hipotecznych, gdy w grę wchodzą bardzo duże sumy, bank bezwzględnie wymaga dokumentów finansowych, tak przy kredytach gotówkowych na znacznie mniejsze kwoty może pozwolić sobie na pewne odstępstwa. Czy to jednak oznacza, że gotówkowe kredyty bez zaświadczeń są przyznawane? Nie do końca. Warto bowiem mieć świadomość, że banki mogą wymagać:

  • oświadczenia o wysokości osiąganego wynagrodzenia,
  • wyciągu z rachunku bankowego z kilku miesięcy.

Jeżeli natomiast kredytobiorca ma konto osobiste w banku, w którym zaciąga kredyt, żadne dokumenty finansowe nie są potrzebne.

Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest oświadczenie o dochodach – tak jest m.in. w przypadku gotówkowego Kredyty bez zaświadczeń w Getin Banku. Wystarczy określić wysokość osiąganego wynagrodzenia oraz oszacować miesięczne wydatki – na tej podstawie bank wyliczy zdolność kredytową i zdecyduje o przyznaniu wsparcia finansowego.

Jak wybrać dobry kredyt bez zaświadczeń?

Kredyt kredytowi nierówny, dlatego przed złożeniem wniosku warto porównać dostępne oferty. Trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, wśród których wymienić można między innymi:

  • RRSO

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania to parametr informujący o całkowitych kosztach zobowiązania: odsetkach i kosztach pozaodsetkowych. Im niższe, tym niższa całkowita suma zobowiązania do spłaty.

  • Maksymalna kwota kredytu

To kwestia indywidualna każdego banku. Warto jednak pamiętać, że kredyty bez zaświadczeń udzielane są na nieco niższe kwoty, dlatego porównanie oferty ma kluczowe znaczenie. Zdecyduj się na taką opcję, która odpowiada Twoim oczekiwaniom.

  • Czas oczekiwania na decyzję kredytową

Oferty kredytowe różnią się między sobą także wewnętrznymi procedurami decydującymi o szybkości akceptowania wniosków. Jeśli zależy Ci na otrzymaniu pieniędzy jak najszybciej, sprawdź gdzie masz szansę na kredyt z krótkim czasem oczekiwania.

Kredyt bez zaświadczeń dostępny jest w wielu bankach. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, dokładnie przeanalizuj swój wybór. Dzięki temu możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Similar Posts