Technologia

Streaming z telefonu – jak to zrobić?

Streaming z telefonu – jak to zrobić?

Na czym polega streaming z telefonu?

Krótka analiza w oparciu o produkty Samsung.

Rozwój technologii i możliwości, jakie w obecnych czasach daje nam internet, sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się spróbować swoich sił w social mediach. Jednym ze szczególnie popularnych sposobów na zyskanie większej liczby publiczności pozostaje vlogowanie. Osoby, które aktualnie rozpoczynają z nim swoją przygodę, nie muszą już zaopatrywać się w profesjonalny sprzęt w postaci osobnej kamery czy mikrofonu. Tym, co jest im niezbędne, jest odpowiedni telefon do vlogowania. Dowiedz się, jak przeprowadzać streaming z telefonu i nagrywać dobrej jakości filmy.

Vlogowanie i streaming to zajęcia, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród widzów, jak i twórców. Bez wątpienia jest to sposób, który pozwala nam na zwrócenie uwagi na swoją działalność i przyciągnięcie większej liczby potencjalnych widzów. Jeszcze niedawno, mówiąc o streamowaniu, mieliśmy na myśli użycie do tego celu komputera. Aktualnie, w dobie postępującej miniaturyzacji, cenimy sobie urządzenia, które nie zajmują wiele miejsca, pozwalają nam łączyć się z odbiorcami niezależnie od miejsca, w jakim się znajdujemy i jednocześnie zastępują nam kilka innych urządzeń. Takim produktem jest właśnie dobry telefon do nagrywania filmów.

Na czym polega streaming z telefonu? W bardzo dużym skrócie to przesyłanie treści multimedialnych przez nadawcę na serwer, z którym łączą się odbiorcy. Aby móc streamować z telefonu, niezbędne jest skorzystanie z odpowiedniej aplikacji, a także posiadanie smartfona o odpowiednich parametrach.

Jaki telefon do vlogowania?

Niezależnie od tego, czy streamujemy, czy też zajmujemy się vlogowaniem, podstawowym narzędziem jest dobry telefon do nagrywania filmów. Przy jego wyborze powinniśmy zwrócić uwagę na:

  • rozdzielczość – większa rozdzielczość gwarantuje lepszą jakość obrazu. Warto jednak pamiętać, że takie pliki zajmują dużo pamięci, dlatego warto wybierać smartfony z większą pojemnością;
  • liczbę pikseli – obiektywy z dużą liczbą megapikseli są w stanie wykonywać zdjęcia i nagrywać filmy z zachowaniem większej ilościszczegółów;
  • liczbę obiektywów – dodatkowy obiektyw to więcej możliwości i np. lepsza perspektywa nagrywania;
  • wielkość matrycy – to inaczej fizyczna powierzchnia obiektywu. Im większa matryca, tym lepsza jakość obrazu;
  • liczbę klatek na sekundę – większa liczba klatek na sekundę umożliwia nagrywanie filmów w zwolnionym tempie;
  • stabilizację obrazu – jej zadaniem jest niwelowanie drgań, które mogą pojawić się podczas nagrywania. Można wyróżnić stabilizację optyczną lub cyfrową.

Smartfon do vlogowania Samsung S22 Ultra

W tamach produktów Samsung telefonem odpowiednim do vlogowania, który może zainteresować wielu użytkowników, jest Samsung S22 Ultra. Posiada procesor o wysokiej mocy, dzięki czemu korzystanie z niego jest bardzo wygodne i przekłada się na jakość wykonywanych zdjęć i nagrywanych filmów. Oprócz tego został wyposażony w matrycę o dużych pikselach, dzięki czemu robienie zdjęć i nagrywanie vlogów jest możliwe praktycznie w każdych warunkach.

Similar Posts