Zakupy

Prezenty dla młodej pary

Prezenty dla młodej pary

Ślubne prezenty to weselny klasyk, z którym każdy z nas miał do czynienia przynajmniej raz w życiu. Przeważnie zaraz po otrzymaniu zaproszenia na uroczystość zaczynamy się zastanawiać, jaki upominek przygotować i co konkretnie kupić, by spodobało się młodej parze. Przecież chodzi o to, by nowożeńcy otrzymali coś naprawdę wyjątkowego, co zapamiętają na długo. Stąd też pojawiają się rozmaite pomysły prezentowe. Bazą są inspiracje internetowe lub życiowa praktyka. Warto postawić na podarunki pasujące do charakteru świeżo upieczonego małżeństwa. Co warto więc kupić i co wziąć pod uwagę przy wyborze prezentu na tę wyjątkową okazję?

Prezenty ślubne

Bardzo często na zaproszeniach można trafić na zapis, że para młoda nie chce kwiatów, a w charakterze prezentu na ślub życzą sobie zamiast tego wino, planszówki czy też dobrą książkę. Taka informacja jest dla nas bardzo ważna i nie wolno jej ignorować. W przypadku prezentu na ślub zamiast kwiatów warto zrobić lekkie podpytanie, bo przecież nie każdy gość zna dokładnie gust młodej pary. W związku z tym nie będzie też automatycznie wiedzieć, jaki rodzaj wina lubią, jakie czytają książki i jakie gry są ich ulubionymi.

Co na prezent ślubny?

Gdy nie otrzymaliśmy żadnych wskazówek odnośnie tego, jaki prezent na ślub spodoba się nowożeńcom, wtedy bardzo często musimy zdać się na wyczucie i własną intuicję. Sprawdzonym pomysłem jest zakup urządzeń, które będą praktyczne i służyć będą lata. Pole do popisu jest tutaj ogromne. Mamy  bowiem do wyboru artykuły kuchenne typu zestawy kieliszkowe, deski, noże szefów kuchni, ale również akcesoria do sypialni, czyli poduszki, koce, tace, czy też piękne ozdobne ramki.

Pomysły prezentowe

Powszechnym obyczajem związanym z prezentami na ślub cywilny jest po prostu wręczanie koperty z pieniędzmi. W przypadku prezentu finansowego nie obowiązują żadne pisane zasady, jednak warto w tym miejscu pamiętać i podkreślić, że przyjęte jest włożenie do koperty sumy stanowiącej ekwiwalent kosztu ugoszczenia jednej osoby na weselu.

Oryginalne prezenty ślubne

Do ślubu zostało naprawdę niewiele czasu, a Ty wciąż w proszku i nie wiesz, co kupić? Oryginalny prezent ślubny zamiast kwiatów to wiele możliwości podarowania czegoś naprawdę specjalnego. Niech będzie to coś, co zapadnie parze młodej w pamięć. Sauna we dwoje, ekskluzywna kolacja dla dwojga, skok na bungee, lot balonem, romantyczny weekend w spa, zajęcia na strzelnicy, eksplorowanie Polski. Pomysłów są naprawdę setki! Oczywiście prezent powinien się spodobać młodej parze, więc nie masz tutaj absolutnej dowolności. Ale to nie oznacza przecież, że nie możesz nieco poeksperymentować i wybrać czegoś naprawdę szczególnego. Warto czasem zaryzykować i postawić na nietuzinkowe rozwiązanie, które zaskoczy i ucieszy młodą parę.

Similar Posts