Finanse

Jak realizować transakcje na platformie inwestycyjnej?

Jak realizować transakcje na platformie inwestycyjnej?

Platformy inwestycyjne to wyspecjalizowane portale, które pozwalają na założenie specjalnego rachunku dedykowanego osobom chcącym zaopatrzyć się w rozmaite aktywa, np. kryptowaluty, fundusze ETF, akcje czy obligacje. Osoby początkujące niejednokrotnie zastanawiają się nad tym, o czym należy pamiętać przy realizowaniu transakcji zakupu. Oto poradnik, w którym zgromadziliśmy najważniejsze porady i wskazówki w tym zakresie.

Platformy inwestycyjne – jak działają? 

Platformy inwestycyjne pozwalają na zakup rozmaitych aktywów, np. akcji, obligacji, kryptowalut, funduszy ETF i wielu, wielu innych. Ich podstawowym wyróżnikiem jest fakt, iż pozwalają na zawieranie transakcji w 100% online, bez konieczności wychodzenia z domu. 

Obecnie zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi jest bardzo wysokie, dlatego liczba istniejących platform inwestycyjnych jest całkiem spora. Z tym wiążą się również określone zagrożenia, ponieważ nie wszystkie platformy spełniają wytyczne w zakresie bezpieczeństwa realizowanych transakcji. Jedną z platform, która spełnia te kryteria, jest Saxo. Osoby, które decydują się na ulokowanie swoich środków w kryptowaluty bądź inne aktywa, muszą zdawać sobie sprawę z tego, że ich notowania zmieniają się w bardzo dynamicznym tempie. To z kolei niesie za sobą znaczące ryzyko utraty wszystkich zainwestowanych środków. 

Jak realizować transakcje na platformie transakcyjnej? 

Aby móc zaopatrywać się w wybrane surowce, w pierwszej kolejności musimy utworzyć konto i zalogować się na wybranej platformie. Następnym krokiem jest podjęcie decyzji odnośnie wyboru rynku. Możemy na przykład zainwestować w akcje, kryptowaluty, ETF-y, obligacje czy kontrakty CFD. Podejmując tę decyzję musimy pamiętać, że każda z inwestycji wyróżnia się znacznie innym stopniem ryzyka, dlatego warto to dokładnie zweryfikować. 

Kolejny krok to wpłata środków na nasze konto inwestycyjne na danej platformie. To, jaką kwotę wpłacimy, powinno być uzależnione przede wszystkim od naszych możliwości finansowych a także wytycznych platformy. W zależności od tego, na jak duże ryzyko jesteśmy gotowi, powinniśmy podjąć decyzję o wysokości zdeponowanych środków na platformie. Wpłatę można dokonać również bez wychodzenia z domu korzystając z przelewów internetowych bądź poprzez wpisanie numeru karty do swojego konta inwestycyjnego. 

Następną kwestią, o której powinni pamiętać wszyscy inwestorzy, jest bieżące analizowanie aktualnej sytuacji rynkowej. Dzięki temu możemy w stosunkowo szybkim czasie zareagować na zmieniające się realia poprzez sprzedaż bądź zakup wybranych aktywów i tym samym ograniczyć ryzyko utraty zainwestowanych środków. 

Similar Posts