Zakupy

Czym karmić szczenięta?

Czym karmić szczenięta?

Dieta szczeniąt różni się od tej dorosłych osobników. W trosce o rozwój naszego małego kudłatego towarzysza, warto dołożyć szczególnej staranności komponując jego codzienny jadłospis. Czym żywić małego pieska? Na co zwrócić szczególną uwagę? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Tradycyjne psie smakołyki

Tradycyjna gotowa karma dla psów to nadal najpopularniejszy sposób żywienia wszystkich czworonogów. Także właściciele szczeniąt w większości wybierają gotowe karmy dla zwierząt, które bogate są w niezbędne składniki odżywcze. Jest to bardzo dobry wybór, zwłaszcza, że produkowane dziś pokarmy dla zwierząt, szczególnie te pochodzące od renomowanych producentów, to dobrze zbilansowane i wartościowe posiłki. Wybierając karmę dla szczeniaka warto pamiętać, że małe psiaki mają szczególne potrzeby żywieniowe i w fazie wzrostu wymagają odpowiedniej podaży kalorii w odpowiednich proporcjach. Układ trawienny oraz uzębienie młodych osobników nie są w pełni rozwinięte, dlatego należy wybierać produkty przeznaczone specjalnie dla szczeniąt. O tym, czy dany pokarm nadaje się dla szczeniąt informują specjalne oznakowania na etykietach produktów.

Szczeniaki w zależności od rasy

Każdy szczeniąk potrzebuje odpowiedniej podaży wysokowartościowego białka, kwasów tłuszczowych, produktów bogatych w wapń i fosfor oraz innych cennych składników mineralnych i witamin, które będą stymulować wzrost psiaka, mineralizację kości oraz ogólny prawidłowy rozwój. Wysokogatunkowa karma dla szczeniaka zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach. Na rynku znajdziemy także produkty dla szczeniąt przeznaczone dla konkretnych rodzajów ras: dużych lub małych. Dobranie pokarmu w zależności od rodzaju rasy ma istotne znaczenie, choćby ze względu na fakt, iż szczeniaki dużych ras rosną o wiele dłużej (nawet kilka lat), dlatego należy kontrolować ich przybieranie na wadze. Podaż odpowiednio dobranej karmy zdecydowanie ułatwi kontrolowanie przyrostu wagi takich psów. Z kolei rozwój piesków małych czy miniaturowych ras przebiega o wiele szybciej, co również należy uwzględnić przy wyborze karmy, która powinna być tak zbilansowana, aby piesek mógł czerpać wszystkie niezbędne składniki potrzebne do szybkiego i zdrowego wzrostu.

Żywność specjalna

Zwierzętom, podobnie jak ludziom, zdarzają się różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne. Jedną z częstszych przypadłości bywa nietolerancja pokarmowa, na przykład na zboża. Takie problem może dotyczyć też szczeniąt. Warto wtedy zastosować specjalną żywność bezzbożową, przeznaczoną dla szczeniaków. Karma dla szczeniaka specjalnego przeznaczenia, a także szeroki asortyment tradycyjnej karmy dla młodych piesków o zróżnicowanych smakach i składach znajdziesz w dobrych internetowych sklepach zoologicznych (np. Dolina-noteci.pl). Każdy miłośników psiaków znajdzie coś dla swojego pupila!

Similar Posts