Biznes

Czemu odpowiednia rejestracja domeny jest tak ważna?

Czemu odpowiednia rejestracja domeny jest tak ważna?

W dzisiejszym świecie, firma bez strony www właściwie nie istnieje. Rejestracja domeny to pierwszy krok, który powinniśmy wykonać, by móc zaistnieć. Każda domena internetowa musi zostać wykupiona na odpowiednim serwerze i zarejestrowana, tak by inny użytkownik internetu nie mógł zarejestrować domeny o dokładnie takiej samej nazwie. W tym artykule opowiem więcej o tym czym jest domena i dlaczego jej odpowiednia rejestracja jest tak ważna. 

 

1. Rejestrowanie domeny – czemu jest tak ważne?

2. Domena internetowa, czyli najważniejsze informacje

3. Czego potrzebujemy do rejestracji domeny? 

 

Rejestrowanie domeny – czemu jest tak ważne?

 

Strona www nie może istnieć bez odpowiedniej domeny. Najpopularniejsze rozszerzenie rejestrowane w naszym kraju to pl. i com. Nazwy domen wybieramy sami, kierując się branżą, w której działa firma, jej nazwą lub czymś dla nas ważnym. Szczególnie sklepom internetowym nazwa domeny pozwala zaistnieć. Domeny internetowe pozwalają również pozycjonować stronę oraz budować jej profesjonalny wizerunek. Bardzo ważnym elementem w tym zakresie są certyfikaty ssl, które chronią bezpieczeństwo naszej strony i jej użytkowników. Rejestrowanie domeny odbywa się na stronie internetowej wybranego przez nas dostawcy. W przypadku domeny internetowej o bardzo popularnej zazwie, możemy mieć problem z jej zarejestrowaniem. 

Domena internetowa, czyli najważniejsze informacje

 

Tworząc stronę www musimy zacząć naszą przygodę od znalezienia nazwy domeny i przemyślenia jej rozszerzenia. Nie da się ukryć, że to właśnie rejestracja domen odgrywa bardzo ważną i kluczową rolę w bezpieczeństwie i promocji witryny. Warto pamiętać, że w przypadku nazwy domeny bardzo ważną rolę odrywa myślnik i wszystkie litery. Bardzo ważna jest również różnica pomiędzy transferem domeny a jej rejestracją. Transfer oznacza przeniesienie pomiędzy dostawcami hostingu i nie wiąże się z utworzeniem całkiem nowej. Adres internetowy powinien być łatwy do zapamiętania, warto więc dobrze przemyśleć nazwę domeny. 

 

Czego potrzebujemy do rejestracji domeny? 

 

Do rejestracji domeny potrzebujemy konta założonego na stronie internetowej dostawcy hostingu. Po uzupełnieniu wszystkich danych niezbędnych do wystawienia faktury, możemy przejść do etapu rejestracji domen internetowych. Prócz wskazanych wcześniej danych potrzeba będzie nam jeszcze nazwa domeny oraz jej końcówka. Pamiętajmy, że domenę rejestrujemy tylko raz i to z nią będziemy pracować nad popularnością i widocznością naszej strony www, dobrze jest więc przed rejestracją dobrze wszystko przemyśleć. 

Similar Posts