Praca

Zarobki – branża IT

Zarobki - branża IT

Nie od dzisiaj wiadomo, że programiści a także osoby odpowiedzialne za tworzenie stron internetowych zarabiają w Polsce znacznie więcej, niż wynosi średnia krajowa. Tego typu wynagrodzenie jest jak najbardziej adekwatne do pracy, jaką wykonują zarówno programiści, jak i web developerzy. By otrzymać propozycję pracy w tej branży, należy wykazać się szeroką wiedzą na temat nowoczesnych technologii oraz posiadać unikatowe zdolności umożliwiające swobodne pisanie kodu w jednym lub wielu językach programowania i językach skryptowych. Poniżej postaramy się przybliżyć, ile zarabia się w JavaScript oraz Python.

Jakie są zarobki w branży IT (JavaScript)

     JavaScript to język programowania, dzięki którym na stronach internetowych możliwe jest wdrożenie bardziej zaawansowanych funkcjonalności, niż zwykły tekst oraz obrazki. Oczywiście za te części odpowiada bardzo ważne i popularne technologie, jakimi są HTML oraz CSS, jednak to JavaScript jest obecnie językiem, na który jest prawdziwie duży popyt. Język JavaScript umożliwia obsługę zaawansowanych funkcji jak interaktywne mapy, zmiana treści odpowiadająca użytkownikowi oraz dobrej jakości grafiki i animacje. Ile zarabia się w JavaScript? Zgodnie z aktualnymi danymi programiści JavaScript zarabiają około 10750 złotych brutto na umowie o prace. Jeśli jednak decydują się oni na umowę B2B, miesięczne zarobki sięgają średnio 12 tysięcy netto. 

Ile zarabia się ze znajomością Python

     Python to język, którego zastosowanie jest bardzo szerokie. Jest on wspomagany przez ogromną ilość frameworków oraz oddzielnych bibliotek, co umożliwia użycie go w wielu aplikacjach o przeróżnym zastosowaniu. Jest to język wieloplatformowy, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia jego działanie w wielu aplikacjach, stronach internetowych oraz bazach danych. Najpopularniejszym jednak zastosowaniem języka Python jest szeroko pojęty Data Science oraz Machine Learning. Zarobki Python wahają się średnio ok. 8600 złotych brutto. W przypadku osób, które decydują się na pracę w ramach B2B, zarobki wzrastają do około 11 tysięcy netto. 

Similar Posts